CSU Sibiu și Eduard Roschnafsky vor continua colaborarea și în sezonul viitor. Astfel, tânărul baschetbalist în vârstă de 23 de ani va rămâne sub comanda lui Dan Fleșeriu, după 39 de meciuri disputate în galben și albastru, în campionat și Cupa României.
Formația sibiană va miza în continuare pe Eduard Roschnafsky, jucător de pozițiile 4-5, după ce a ales să îi aibă în continuare în lot pe MJ Randolph și Monyea Pratt, plus antrenorul Dan Fleșeriu. Ajuns la începutul sezonului la Sibiu, după două sezoane la U-BT Cluj-Napoca și Rapid, Roschnafsky a avut o medie de aproape 23 de minute petrecute pe parchet, cea mai mare din cariera sa de până acum, reușind să aibă o linie de 6.5 puncte, 1.8 recuperări și 0.9 pase decisive.

Sunt foarte fericit să rămân la CSU Sibiu, fiindcă îmi place mult atmosfera și profesionalismul clubului. M-am simțit foarte bine anul acesta, iar obiectivul meu este de a ajunge din nou în play-off și să aducem rezultate bune încă de la începutul sezonului. Vreau să le mulțumesc suporterilor noștri că au crezut în noi chiar și în momentele grele și continuă să ne motiveze la fiecare meci, fie acasă, fie în deplasare. Hai CSU!”, a declarat Eduard Roschnafsky, pentru site-ul oficial al clubului.
Până în acest moment, lotul vulturilor sibieni este compus din MJ Randolph, Monyea Pratt, Eduard Roschnafsky și Andrei Petică, venit de la Corona Brașov. La capitolul plecări, sibienii îi au până acum pe Andreas Blidaru, plecat la FC Argeș Basketball și Tavon King.
