Susținută de aproximativ 100 de suporteri, mulți rămași în afara stadionului, din cauza lipsei biletelor, echipa antrenată de Dumitru Solomon a fost învinsă în manșa retur a barajului de promovarea în liga a treia, contra Coronei Brașov. După ce meciul tur a fost câștigat cu 1-0 de brașoveni, la Agnita, după golul marcat în prima repriză de către Dragoș Popa, la returul de astăzi, disputat pe Stadionul „Carpați”, același Dragoș Popa și-a adus echipa cu un pas mai aproape de liga a treia, cu un gol marcat în minutul 30, venit în urma unei contre norocoase.

În minutul 86, Bogdan Roșu a dus scorul la 2-0, iar AFC Agnita a ratat astfel promovarea în cel de-al treilea eșalon, după ce anul trecut echipa din Rășinari a avut aceeași soartă.
